Praha - Hnutí pro život zve v sobotu 22. 4. do Prahy na Národní pochod pro život a rodinu. Nad Pochodem pro život převzal záštitu prezident republiky Miloš Zeman a pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka se rozhodl pozvat na oběd všechny rodiny, které se na akci předem přihlásí.Výhody z přihlášení získají jen ti, kdo se zaregistrují do 31. 3. 2017.

Mezi benefity patří nejen oběd s kardinálem, ale také přednostní bezpečností kontrola při vstupu na Pražský hrad nebo zlevněná jízdenka na vlak. Děti do 15 let mohou z Moravy dokonce cestovat do Prahy zdarma.

Pro-life aktivitu podpořili biskupové Čech a Moravy prohlášením, které vydali na 108. plenárním zasedání České biskupské konference 25. 1. v Praze.

„Vzhledem k tomu, že otázka rodiny a budoucnosti naší společnosti je současné době palčivým tématem celospolečenské diskuse, s přihlédnutím k tomu, že začínáme zakoušet důsledky nízké porodnosti a viditelný rozklad rodinných vztahů, chceme jasně deklarovat náš postoj k této problematice. Jako představitelé České biskupské konference podporujeme letošní ,Pochod pro rodinu a pro život‘ a reagujeme tím i na koncepci rodinné politiky představenou Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR a zdůrazňujeme fakt, že rodinu vnímáme jako základní buňku společnosti i církve,“ uvedli biskupové v prohlášení.

Formuláře k přihlášení najdete na stránkách Pochodu pro život www.pochodprozivot.cz

Program

10.00 Pražský hrad, katedrála

pontifikální mše svatá za nenarozené děti, rodiče a lékaře celebruje Dominik kardinál Duka OP;

12.00 Klárov – park před stanicí metra Malostranská pořádný dlabanec pro všechny přihlášené, bezplatný pro rodiny s dětmi; hudba, divadlo, výstava;

14.00 Pochod centrem Prahy se závěrečným duchovním programem na Václavském náměstí;

16.00 Zakončení

Ilustrační foto: Člověk a víra, David Sís