Poslední zprávy

„... jsme jakoby vůní kadidla, jež Kristus obětuje Bohu“ (2 Kor 2,15a).

Nesmím se nechat znechutit. Nedám si vzít radost. Nedovolím, aby moje únava (špatná nálada, pocit viny, neúspěch...) získaly nade mnou převahu. Proč?

Ostrava – Autorem letošního Dopisu nemocným, který je v adventu tradičně prostřednictvím kněží rozesílán nemocným, je pomocný biskup Martin David. Děkuje v něm za modlitby, kterými doprovázeli rozhodnutí papeže a prosí o přímluvu za sebe i otce biskupa Františka. Současně se zamýšlí nad svým biskupským heslem, které v sobě zahrnuje poselství o Božím narození. Nemocní najdou v dopise také úryvek z vánočního kázání biskupa Lobkowicze, příspěvek nemocničního kaplana P. Zdenka Vavra a vánoční hymnus.

Ostrava – Klub Atlantik v centru Ostravy se v úterý 19. prosince otevře zájemcům o další z přednášek cyklu narovinu, které ve spolupráci s ostravsko-opavským biskupstvím pořádá farnost Ostrava-Přívoz. Na téma „Rodina jako sociální děloha“ bude přednášet vedoucí Centra pro rodinu a sociální péči z. s. Jan Zajíček. Přednáška začíná v 17.00 hodin a vstup je zdarma.

Ostrava - Přes dvě stě lidí přišlo v pátek 8. prosince oslavit společně se salesiány Dona Boska 80. výročí posvěcení kostela sv. Josefa, který je součástí jejich střediska. Mši svatou celebroval biskup František Václav Lobkowicz a kněží salesiáni. Kostel byl v letech 1973 až 1990 využíván vojáky jako tělocvična a skladiště. V roce 1990 byl po nutné rekonstrukci dán kostel znovu do provozu. Od 10. prosince 2017 má tramvajová zastávka u kostela název Don Bosko.

„... jsme jakoby vůní kadidla, jež Kristus obětuje Bohu“ (2 Kor 2,15a).

Kdysi téměř každé evangelium, čtené při mši svaté, začínalo slovy: „V tom čase...“. Vzpomněl jsem si na to při čtení toho dnešního. Neboť začíná úplně atypicky – ohlašuje začátek evangelia Ježíše Krista. Začátek radostné zvěsti. A víš, co je na tomto začátku hezkého? Že nemá konec, že neplatí „v tom čase“. Nikde v Písmu se totiž nepíše: „Zakončení evangelia Ježíše Krista.“ To je skvělé! Proč? Neboť Ježíšova radostná zvěst pokračuje a trvá dodnes a bude hlásána až do konce světa.

Ostrava - Ve čtvrtek 7. prosince 2017 se v době od 9.00 hodin do 17.00 hodin uskuteční Den otevřených dveří na Biskupském gymnáziu v Ostravě. Gymnázium sídlí v Ostravě-Porubě na ulici Karla Pokorného 1284/2. Ve středu 13. prosince 2017 pořádá škola v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Ostravě-Pustkovci adventní koncert. Koncert začíná v 17.30 hodin.

Ostrava – Písničky z nového CD Rapper vlídného písničkáře Pavla Helana zazní v úterý 5. prosince v Ostravě a ve středu 6. prosince v Opavě. Oba koncerty jsou benefiční. Do kostela sv. Cyrila a Metoděje pozvali hudebníka vysokoškoláci z Vysokoškolského katolického hnutí. V Opavě bude muzikant hostem Charity Opava. Dnes večer začíná koncert ve 20.00 hodin. Zítra bude vystupovat od 19.00 hodin v opavském kině Mír.

Dolní Benešov – V tělocvičně ZŠ v Dolním Benešově se v sobotu 9. prosince uskuteční Meziděkanátní turnaj ministrantů ve stolním tenise. Od 8.30 do 9.15 proběhne prezentace účastníků, kteří budou následně startovat ve třech kategoriích. Akci pořádají Římskokatolická farnost Dolní Benešov a Centrum volného času Kravaře.

Dětmarovice – Mši svatou na první adventní neděli prožili farníci z Dětmarovic s pomocným biskupem Martinem Davidem. Biskup přijal pozvání místního faráře P. Marcela Puváka, aby zde požehnal nejen adventní věnce, ale také faru, která prošla kompletní rekonstrukcí. Na té se podíleli také farníci, kteří neváhali a několikrát podali pomocnou ruku.

Za obyvatelstvo Hondurasu

– modleme se za to, aby obyvatelé Hondurasu překonávali mírovým způsobem současné těžkosti