Poslední zprávy

Lubina - Přes dvě stě účastníků všech věkových kategorií chválilo a naslouchalo svědectví v neděli večer v Katolickém domě v Lubině. Sešli se, aby pod vedením společenství Lámačské chvály děkovali za 25 let činnosti mládeže děkanátu Nový Jičín.

Hlučín - „Neboj se Maria, neboť jsi nalezla milost u Boha“. Tento citát z Lukášova evangelia vybraný papežem Františkem pro 33. Světový den mládeže provázel o uplynulém víkendu v Hlučíně mládež ostravsko-opavské diecéze. Na setkání BISCUP jich i přes mrazivé počasí dorazilo více než pět set.

„... jsme jakoby vůní kadidla, jež Kristus obětuje Bohu“ (2 Kor 2,15a).

Přestože jsme se přehoupli do závěrečné části postního období, v níž liturgie klade do popředí Ježíšovy poslední dny, jeho utrpení a smrt, můžeme však ve čteních stále vnímat linii zdůrazňování starostlivost Boha o člověka.

Olomouc – Na ministrantský den v kněžském semináři v Olomouci se mohou již nyní těšit ministranti z ostravsko-opavské diecéze. Bohoslovci a představení kněžského semináře je přivítají v úterý 1. května. Téma letošního dne vychází z Ježíšova poselství těsně před jeho Nanebevstoupením: „Jděte do celého světa a hlásejte evangelium!“ Na akci je nutné se předem přihlásit.

Ostrava - Ve všech diecézích v celé České republice proběhne v týdnu od 18. do 25. března 2018 Týden modliteb za mládež, který vyvrcholí slavením XXXIII. Světového dne mládeže na Květnou neděli (25. 3.). V tento den se také setkávají v diecézích po celém světě mladí lidé se svými biskupy. V ostravsko-opavské diecéze organizuje Diecézní centrum pro mládež setkání BISCUP již tento víkend v Hlučíně. Týden modliteb za mládež bude probíhat paralelně s presynodou o mládeži, kterou bude od pondělí hostit Vatikán.

Hlučín – Nadcházející víkend stráví mládež ostravsko-opavské diecéze v Hlučíně na setkání s biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem. Na akci BISCUP 2018 se přihlásilo 550 mladých ve věku od 14 let. Ubytování je pro ně zajištěno v budově ZŠ Rovniny.

Malá Morávka – Tradičního setkání bohoslovců s biskupem se zúčastnilo 8 bohoslovců a 4 studenti Teologického konviktu o víkendu 9.–11. 3. Na faře je spolu s pomocným biskupem Martinem Davidem uvítal místní farář P. Karel Rechtenberg.

Šilheřovice – Již poosmé odehrály týmy složené z hráčů do 15 let florbalový turnaj. Na prvním místě se mezi šesti týmy, po velmi napínavém a vyrovnaném souboji, umístili sportovci z Ostravy-Zábřehu.

Diecéze – Také letos proběhnou v sousedním Polsku desítky Extrémních křížových cest a také letos spojí některé z nich obě naše země. Tři vyústí v České republice, jmenovitě na Maria Hilf, na Cvilíně a ve Frýdku, jedna naopak začne v Jablunkově a bude pokračovat do Polska.

„... jsme jakoby vůní kadidla, jež Kristus obětuje Bohu“ (2 Kor 2,15a).

Všimni si, prosím, jak velice Bůh (skrze církev) usiluje v této postní době přesvědčit každého z nás, že nás nesmírně miluje, a tím nás pohnout k pokání a k lásce. O první neděli postní jsme vnímali nadšeného Boha, který se raduje, že dílo spásy se blíží k vrcholu. Další neděli jsme slyšeli o milovaném Synu – a o nás, jeho milovaných dětech. Minulou neděli jsme zase viděli, že Bůh je žárlivý a ve své lásce nedovolí, aby nás sváděl ďábel. Čím nás osloví Boží slovo dnes?