Církevní turistika je určen nejširší veřejnosti a navazuje na projekty Noc kostelů a Křesťanské Vánoce, které se již několik let těší oblibě stovek tisíců návštěvníků.

cirkevniTuristikaBanner

Církevní turistika prezentuje křesťanské církevní památky, poutní místa a další zajímavosti, které mají křesťanskou víru jako společného jmenovatele (mapa památek diecéze). Zároveň představuje nové možnosti využití církevních objektů a propojuje křesťanské církevní památky s ostatními doprovodnými aktivitami, které přispívají k obnově duchovních, duševních i fyzických sil.

Koncepce projektu reaguje na aktuální poselství Papežské rady pro pastoraci migrantů a lidí mimo domov, že existuje mnoho „farností, které v turistických destinacích vítají návštěvníky, nabízejí jim liturgická, vzdělávací a kulturní setkání s nadějí, že čas dovolené „prospěje jejich lidskému i duchovnímu růstu, a v pevném přesvědčení, že ani během volna nemůžeme zapomínat na Boha, který nikdy nezapomíná na nás“. Za tímto účelem se farnosti snaží rozvinout „přátelskou pastoraci“, která jim umožňuje uvítat příchozí v duchu otevřenosti a bratrství a ukázat jim živé a přívětivé společenství.“

Projekt je tedy zároveň podporou pro farnosti a sbory a dává jim, ve smyslu výše uvedeného poselství, příležitost „představit své umění, tradice, dějiny i mravní a duchovní hodnoty a především dosvědčit svou víru, která tvoří základ všech těchto věcí a dává jim smysl.“

Projekt umožňuje prezentaci všem křesťanským církvím, které jsou členy nebo přidruženými členy Ekumenické rady církví ČR.

www.cirkevnituristika.cz

Brožurka církevních památek Ostravsko opavské diecéze ke stažení zde.

Spolufinancovaný projekt „Církevní turistika“

Číslo projektu: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_013/0000227

Spolufinancování z dotací EU: Interreg V-A Česká republika – Polsko

Náklady projektu: 50 tis. euro (míra spolufinancování: 64,8% uznatelných nákladů)

Předmět projektu: Vytvoření strategie Církevní turistiky a propagace církevních památek biskupství ostravsko-opavského a biskupství opolského.

Termíny propagace na veletrzích v roce 2017:

Regiontour (Brno 19. – 22. 1. 2017 http://www.bvv.cz/go-regiontour/go-regiontour-2017/)

Międzynarodowe Targi Turystyczne (Wrocław 24. – 26. 2. 2017) http://www.mttwroclaw.pl/)

Dovolená a Region, Lázeňství (Ostrava 3. – 5. 3. 2017 http://www.cerna-louka.cz/akceN_802/v/)

Termín realizace projektu: 1.9.2016 – 1.9.2017

Logo cz pl eu barevne 

Projektový manažer pro církevní turistiku

Martin HiltavskýTel.: 739994350E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.