Previous Next Play Pause
Misijní pouť a Misijní den dětí v Jablunkově
Noc kostelů v pátek 9. 6. 2017
Svěcení pomocného biskupa v neděli 28. 5. 2017
Posvátná místa v Ostravě rozezní hudba festivalu Slezská lilie

Ostrava - Termín biskupského svěcení je znám od Zeleného čtvrtku, kdy jej kněžím a přítomným věřícím na začátku bohoslužby se svěcením olejů tzv. Missa Chrismatis prozradil biskup František Václav Lobkowicz. Generální vikář Mons. Martin David přijme biskupské svěcení v neděli 28. 5. 2017 při slavnostní mši svaté v katedrále Božského Spasitele. Bohoslužba začne v 15.00 hodin.

Papež František jmenoval Mons. Martina Davida v pátek 7. 4. 2017 pomocným biskupem ostravsko-opavským a přidělil mu titulární diecézi Thucca v Numidii. Jmenování oznámil v kostele sv. Václava v Ostravě po polední modlitbě Anděl Páně papežský nuncius v České republice Mons. Giuseppe Leanza.

Biskupské svěcení město Ostrava, která letos oslavuje 750 let od první písemné zmínky, dosud nepamatuje. S úmyslem požádat papeže Františka o pomocného biskupa se svěřil biskup Lobkowicz papežskému nunciovi u příležitosti loňských oslav 20. výročí diecéze. Dva dny po biskupském svěcení Mons. Martina Davida si diecéze připomene 21 let od svého založení papežem Janem Pavlem II.

K přípravě na biskupské svěcení je zřízena podstránka na diecézním webu http://www.doo.cz/svecenibiskupa.

Na této stránce najdete informace o možnostech parkování, popis příjezdových cest a aktuální uzavírky.