Previous Next Play Pause
Diecézní pouť dětí na Prašivé 2. 7. 2018
Jesus Christ Superstar na festivalu Slezská lilie
Novinkou Noci kostelů jsou Poutnické noviny
Otevřené chrámy vstoupily do 2. ročníku

Ostrava - Přijďte si ve dnech 8. 6. a 10.–11. 6. 2017 poslechnout to nejlepší ze současné hudby s poselstvím v podání americké reggae skupiny Christafari, polských MATE.O – TU, sboru Ostrava zpívá gospel ve spojení s Lenkou Dusilovou či Voxela.

První festivalový den 8. 6. 2017 se odehraje v centru Ostravy na Masarykově náměstí. Návštěvníci si poslechnou multižánrové pojetí hudby v podání skupin nejen z Moravy a Slezska. Festival zahájí od 15 hod. se svým energickým vystoupením i melodickými hudebními prvky zpěvák Adam Bubík, pokračovat bude skupina Good Work a od 18 hod. vystoupí rockové uskupení Adobre.

O tom, že křesťanská zvěst může být propojena s atraktivním žánrem, se můžete naplno přesvědčit 10. 6. 2017 přímo v centru Ostravy. Program začíná v 15.30 hod. v kostele sv. Václava talk show s držitelem ceny Magnesia litera 2017 P. Zbigniewem Czendlikem. Po ní vypoví svůj hudební příběh Roman Dostál a Slávek Klecandr se svými komorně upravenými písněmi. Před katedrálou Božského Spasitele si na své přijdou milovníci sborového zpěvu „Ostrava zpívá gospel“ netradičně také ve spojení s Lenkou Dusilovou. V letošním ročníku zazní i hudba známé americké křesťanské reggae skupiny Christafari, která se svým programem slaví úspěch po celém světě. Unikátní hudební zážitek završí přímo v katedrále Božského Spasitele zpěvák Voxel, který ovládá dokonale svůj hlas i hru na řadu hudebních nástrojů.

Závěrečný festivalový den 11. 6. bude probíhat v Ostravě-Kunčičkách. Tradiční mši svatou doplní vystoupení MATE.O-TU, El_Worship či skupina Záblesk. Guy Gilbert – francouzský římskokatolický kněz, který se proslavil svou prací s delikventní mládeží, do Ostravy nepřijede. Organizátoři festivalu zajistili na nedělní předášky salesiána P. Ladislava Heryána, který svým nakažlivým nadšením pro člověka i Boha i svým vzezřením – svého francouzského kolegu hodně připomíná. Na závěr festivalu proběhne povídání „Faráři na cestách“, o dobrodružných výpravách dvou duchovních do dalekých a pro mnohé exotických krajů.

Návštěvou festivalu Slezská lilie a dobrovolným příspěvkem podpoříte pořízení auta, které umožní rozšířit domácí ošetřovatelskou a pečovatelskou péči Charity sv. Martina na Bruntálsku, a dále i nákup potřebných pomůcek, jako jsou antidekubitní matrace, tonometr, glukometr a jiné.

Festival Slezská lilie se koná pod záštitou Mons. Františka Václava Lobkowicze, O. Praem, biskupa ostravsko-opavské diecéze, a Ing. Zbyňka Pražáka, Ph.D., náměstka primátora Statutárního města Ostrava. Sobotní koncert – Noc lilie – se koná navíc pod záštitou místostarosty Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Dalibora Mouky.

Na snímku kapela Christafari/USA, která bude mít koncert v sobotu 10. 6. 2017 před katedrálou Božského Spasitele v Ostravě. Foto: http://www.christafari.com